nwindows8

Microsoft Hesabı Oluşturmayı/Kullanmayı Devre Dışı Bırakmak

        Bu yazıda bir bilgisayarda Microsoft hesabı kullanımını nasıl devre dışı bırakabileceğinizi anlatacağım. Bu özellikle işyeri sahipleri veya sistem yöneticileri için yararlı olabilir.

      Makaleyi "Microsoft hesabı oluşturmayı devre dışı bırak" seçeneğiyle uygularsanız kullanıcılar artık bir yerel hesabı, Microsoft Hesabına çeviremeyecek ya da yeni bir Microsoft hesabı oluşturamayacak.

       Makaleyi "Microsoft hesabı oluşturmayı ve Microsoft hesabında oturum açmayı devre dışı bırak" seçeneğiyle uygularsanız artık kulllanıcılar mevcut Microsoft hesaplarında oturum açamayacak, bir yerel hesabı, Microsoft Hesabına çeviremeyecek ya da yeni bir Microsoft hesabı oluşturamayacak. Ancak bu seçeneği kullanırken dikkatli olmalısınız;

         Eğer bilgisayardaki tek yönetici hesabı Microsoft hesabı kullanıyorsa bilgisayara erişimi kalmayacağından yaptığınız değişiklikleri makalede anlatılan yolla geri almanız mümkün olmayacaktır. Uyarıldınız!Microsoft hesabı devre dışı

1- Buradan Microsoft hesabı devre dışı.exe dosyasını indirin.


2- Dosyaya çift tıklayın ve Çıkart deyin. Dosyalar varsayılan olarak Masaüstüne çıkarılacak.


  • İsterseniz Çıkart butonuna basmadan önce çıkarılacağı lokasyonu değiştirebilirsiniz.
  • Çıkartma işlemi bittikten sonra indirdiğiniz dosyayı silebilirsiniz.
3- Eğer Windows Smart Screen uyarısı çıkarsa önce Ek Bilgi'ye sonra Yine de Çalıştır'a tıklayın.


  • Bu çıkan uyarı ve dosyanın .exe formatında olması sizi tedirgin ediyorsa WinRar ya da benzeri bir araçla sağ tıklayıp Çıkar diyerek dosyaları ayıklayabilirsiniz.

4- Masaüstünde oluşan Microsoft hesabı devre dışı klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;


  • Microsoft hesabına izin ver
  • Microsoft hesabına izin verme
  • Microsoft hesabına ve oturum açmaya izin verme


5- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Microsoft hesabı devre dışı klasörünü de silebilirsiniz.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (121) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (92) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (14) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (20) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item