nwindows8

Windows 8 - Kaydırma Çubuğu'nun Genişliğini Değiştirme

       Bir belge, web sayfası ya da resim penceresinin boyutlarını aşarsa, o anda görüntülenmeyen bilgileri görmenizi sağlamak için kaydırma çubukları görünür. Eğer isterseniz bu çubukların genişliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

       Ancak kaydırma çubuklarının genişliğini tamamen görünmez hale gelene kadar küçültmek mümkün değildir. Ayrıca bu değişiklik sadece Masaüstünde geçerli olacak, Modern arayüzde ve uygulamalarında geçerli olmayacaktır.
Genişletilmiş kenar çubuğu (-1200)

Daraltılmış kenar çubuğu (-120)
1- Kayıt Defteri'ni açın ve
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics yolunu zileyin.2- WindowMetrics anahtarını seçtiğinizde sağ tarafta ScrollHeight ve ScrollWidth adında 2 değer olduğunu göreceksiniz. Bunlardan biri dikey diğeri yatay kaydırma çubuğunun genişliğini ayarlıyor.


3- ScrollHeight anahtarına çift tıklayın ve Değer verisi kısmındaki -255 değerini -120 ile -1500 arasında bir değerle değiştirin.


  • Küçük sayı (Matematiksel anlamda değil :) (-) işaretinin olmadığını düşünün) daha ince, büyük sayı daha kalın kaydırma çubuğu anlamına geliyor.
  • -120'den daha küçük veya -1500'den daha büyük değerler girmeniz birşeyi değiştirmeyecektir. Bunlar sınır değerler. Bundan ötesine inceltemez ya da kalınlaştıramazsınız.


4- 3. adımı ScrollWidth anahtarı için de uygulayın.


5-  Oturumu ya da bilgisayarı yeniden başlatığınızda değişiklik geçerli olacak.
Geri Dönüş;


6- Makaleyi tekrar uygulayın ancak 3 ve 4. adımlarda -255 değerini kullanın.

Etiketler

3. Parti Programlar Ağ ve İnternet Arama Arama geçmişini temizleme Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Çubuğu Görev Zamanlama Görünüm ve Kişiselleştirme Güç seçenekleri Güvenlik Hepsi Hizmetler Internet Explorer İleri seviye kullanıcı için İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sanal Makina/Disk Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorunlar ve sorun çözümleri Sorun önleme Şerit Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılana dönme/Sıfırlama Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows özellikleri/Bileşenleri Windows To Go Windows Yedekleme Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item