nwindows8

Windows 8.1 Posta Uygulaması: Otomatik Yanıtlar Göndermeyi Etkinleştirme

Posta uygulamasıyla tüm e-postalarınızı (Outlook.com, Gmail, Yahoo!, ve diğer hesaplardan) tek bir uygulamaya toplayabilirsiniz. Bu sayede, e-postalarınız için farklı web sitelerine veya uygulamalara gitmenize gerek kalmaz. Üstelik reklam olmadığından sizin için önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz.

Posta uygulamasını kullanmaya başlamak için Microsoft hesabınızın olması gerekir. Bilgisayarınızda bir Microsoft hesabıyla oturum açtıysanız Posta'da oturumunuz otomatik olarak açılır ve Microsoft hesabınızdaki e-postalarınızı görürsünüz.

Microsoft hesabınız yoksa, olup olmadığından emin değilseniz veya bilgisayarınızı kullanan diğer kişiler için nasıl Microsoft hesabı ayarlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız bkz. Kullanıcı Hesabı, Yerel Hesap ve Microsoft Hesabı Nedir, Kullanıcı Hesabı Türü Nasıl Değişirilir?

Bu yazıda Posta ugulaması ile otomatik yanıtlar göndermeyi nasıl etkinleştireceğinizi anlatacağım. Bu örneğin, senelik izne çıkaraken iş için kullandığınız e-posta adresine gelen e-postaların bilgilendirme amaçlı otomatik olarak yanıtlanmasını sağlamak gibi pratik amaçlar için kullanılabilir...


1- Başlangıç ekranında Posta uygulamasını açın.

2- Posta uygulamasında iken Düğmeleri açın ve Ayarlar'a tıklatın veya dokunun.

3- Açılan bölmede Hesaplar'a tıklatın veya dokunun.


4- Otomatik yanıt gönderimini etkinleştirmek istediğiniz hesabı seçin.


5- Açılan bölmede şunları yapın;

  • Otomatik yanıtlar gönder anahtarını tercihinize göre Açık  veya Kapalı  konuma getirin.
  • Otomatik yanıtlar gönderiminde kullanılacak yanıt metnini girin. (Sarı işaretli alan)
  • Eğer istiyorsanız otomatik yanıtlar gönderimini sadece kişileriniz için veya herkes için etkinleştirin.


Size e-posta ile ulaşana birinin aldığı otomatik yanıt örneği;


Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item