nwindows8

Windows 8 ve 8.1: "Bilgisayar Gezgini" Araç Çubuğu Oluşturmak

Daha önce benzer yazılar yazmıştım;


Ancak Tüm Görevler araç çubuğu biraz problemli: Hem çok fazla şey barındırdığı için çok karışık (Gereksiz öğeler silinerek bu bertaraf edilebiliyor) hem de sadece Denetim Masası görevleri ile sınırlı. Bu yazıda anlatacağım Bilgisayar Gezgini araç çubuğu ise hem daha basit hem de diğer yöntemde olmayan Denetim Masası görevleri dışında yararlı öğeler barındırıyor. Beğeneceğinizi umuyorum. Altta Bilgisayar Gezgini araç çubuğuna ait örnek ekran görüntüleri görüyorsunuz. (Resimlere tıklatarak orijinal boyutunda görüntüleyebilirsiniz)1- Buradan Bilgisayar Gezgini.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde Bilgisayar Gezgini adında bir klasörün oluştuğunu göreceksiniz. Bu klasörü arka planda bir lokasyona taşıyın. (Örneğin ben, Belgelerim klasörüne taşıyorum)


Eğer 6. adımın altındaki resimde görünen başlığın (Bilgisayar Yönetimi) değişmesini istiyorsanız klasörün ismini istediğiniz isimle değiştirin. Gördüğünüz gibi resimlerde Bilgisayar Yönetimi olarak geçtiği halde sonradan ismini Bilgisayar Gezgini olarak değiştirdim.

4- Görev Çubuğu'nda boş bir alana sağ tıklatın ve Araç çubukları ► Yeni araç çubuğu... yolunu izleyin.


5- Açılan Klasör seç penceresinde, indirdiğiniz Bilgisayar Gezgini klasörünü nereye taşıdıysanız oraya gidin ve klasörü seçtikten veya açtıktan sonra Klasör Seç butonuna tıklatın.Eğer klasörü siler ya da taşırsanız ya da yeniden adlandırırsanız artık araç çubuğu çalışmayacaktır. Bu yüzden silmeyin veya taşımayın. Bunları yapmak istiyorsanız araç çubuğunu kaldırdıktan sonra istediğiniz değişiklikleri yapın ve sonrasında 4...6 adımlarını yendien uygulayın.

6- Hepsi Bu! Bilgisayar Gezgini araç çubuğu Görev Çubuğu'nda kullanıma hazır.İşiniz bittikten sonra indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.


Araç çubuğunu kaldırmak...

A- İndirdiğiniz Bilgisayar Gezgini kalsörünü nereye taşıdıysanız oradan silin.

B- Görev Çubuğu'nda boş bir alana sağ tıklatın ve Araç çubukları açılır menüsünü genişlettikten sonra Bilgisayar Gezgini öğesinin işaretini kaldırın. Hepsi bu!


Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item