nwindows8

Windows 8 ve 8.1: Internet Explorer İçerik Danışmanı'nı Etkinleştirmek....

Internet Explorer İçerik Danışmanı bilgisayarınızın Internet üzerinde eriştiği içerik türlerini denetleyen bir araçtır. İçerik Danışmanı'nı etkinleştirdikten sonra, yalnızca ölçütlerinize uyan veya bu ölçütlerin üzerinde derecelendirilmiş içerik görüntülenir. Ayarları tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz. Ancak İçerik Danışmanı'nı kullanabilmeniz
için bilgisayarınızda Ebeveyn Denetimleri'nin etkinleştirilmiş olması gerekir.

Bu yazıda Ebeveyn Denetimleri'ni etkinleştirmek istemediği halde İçerik Danışmanı'nı kullanmak isteyen kullanıcılara bunu nasıl yapacağını anlatacağım. Bu işlem Internet Explorer/Internet Seçenekleri penceresine yeni ayarlar ekleyerek olacak. Altta eklenen bu ayarı görüyorsunuz. Normalde bu ayar Internet Seçenekleri penceresinde görüntülenmez....


Sık sorulan sorular...

İçerik Danışmanı'yla hangi ayarları denetleyebilirim?

Aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Şu kategorilerdeki içeriği kısıtlamak veya içeriğe izin vermek için derecelendirme ayarlarını görüntüleyebilir ve ayarlayabilirsiniz: Ağır dil, çıplaklık, seks ve şiddet.
  • İçeriğinin nasıl derecelendirildiğine bakılmaksızın her zaman engellenmesi gereken web sitelerinin bir listesini oluşturabilirsiniz.
  • İçeriğinin nasıl derecelendirildiğine bakılmaksızın her zaman görüntülenebilen web sitelerinin bir listesini oluşturabilirsiniz.
  • İçerik Danışmanı'nın kullandığı derecelendirme sistemlerini görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Örnek Internet Explorer İçerik Danışmanı ayarları

İçerik Danışmanı varsayılan olarak etkinleştirilmiş midir?

Hayır, İçerik Danışmanı'nı kullanmak istediğinizde etkinleştirmelisiniz.

İçerik Danışmanı etkinleştirildiğinde hangi kısıtlama düzeyini kullanır?

İçerik Danışmanı ilk etkinleştirildiğinde en geleneksel (en az rahatsızlık verecek) ayarlara ayarlanır. Sakıncalı içeriğin engellenmesine ek olarak, İçerik Danışmanı derecelendirilmemiş her türlü içeriği de engeller. Bu ayarları tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz.


1- Buradan Internet Explorer İçerik Danışmanı'nı Etkinleştir.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Internet Explorer İçerik Danışmanı'nı Etkinleştir klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Internet Explorer İçerik Danışmanı'nı Etkinleştir
  • Varsayılana Dön

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Internet Explorer İçerik Danışmanı'nı Etkinleştir klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item