nwindows8

Windows 8 ve 8.1: Masaüstüne Internet Explorer Simgesi Eklemek

Bildiğiniz gibi Windows'da varsayılan masaüstü simgeleri bulunur. Bunlar Geri Dönüşüm Kutusu, Bilgisayar, Kullanıcı Dosyaları, Denetim Masası ve 'dır.

Bunlardan Geri Dönüşüm Kutusu varsayılan olarak aktif iken diğerleri deaktiftir ve etkinleştirilmeleri kullanıcı tercihine bağlıdır. BkzVarsayılan Masaüstü Simgelerini Yönetmek

Bunlar birer kısayol gibi çalışsa da aslında kısayol değillerdir ve kendilerine özgü özellikleri bulunur. (Örneğin, özelleştirilmiş sağ tuş menüleri)

Bu yazıda bu varsayılan öğelere Internet Explorer'ı nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım. Ekleyeceğimiz Internet Explorer simgesi tıpkı diğer varsayılan simgeler gibi kısayol olmayacak ve kendisine özgü bir sağ tuş menüsü olacak;1- Buradan Masaüstüne IE Simgesi Ekle.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Masaüstüne IE Simgesi Ekle klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Hazırlık
  • IE Simgesini Ekle
  • IE Simgesini Kaldır

4- Öncelikle Internet Explorer simgesini ekleyebilmemiz için Kayıt Defteri'nde bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor. Bunun için Hazırlık anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


Bu adımı bir kere yaptıktan sonra bilgisayarınızda başka kullanıcı hesapları varsa ve bu hesaplarda da masaüstüne Internet Explorer simgesi eklemek isterseniz bu adımı diğer hesaplarda terkrarlamanıza gerek yok. Yani bilgisayardaki bir kullanıcının bu adımı bir kere yapması yeterli.

5- Artık ihtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına (IE Simgesini Ekle veya IE Simgesini Kaldırçift tıklayıp gereken onayları vererek masaüstüne Internet Explorer simgesi ekleyebilir veya eklediğiniz simgeyi kaldırabilirsiniz.

6- Simgenin görünmesi için F5 tuşuna basarak masaüstünü yenilemeyi unutmayın!


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Köşeleri_DevreDışı_Bırakma klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item