nwindows8

Windows 8 Önyükleme Yöneticisi'ne "Güvenli Mod" Seçeneği Eklemek

Eğer dilerseniz Windows 8 Önyükleme Yöneticisi'ne Güvenli Mod seçeneği ekleyebilir ve bu şekilde kolayca Güvenli Mod'a girebilirsiniz. Bunun sağlayacağı ekstra bir avantaj her Windows açılışında Önyükleme Yöneticisi ekranını göreceğinizden Varsayılanları değiştirin ve diğer seçenekleri belirleyin bağlantısına tıklayarak sorun giderme araçlarına kolayca ulaşabilecek olmanız. Altta Güvenli Mod'un  Windows 8 Önyükleme Yöneticisi'ne eklendiği durumu görüyorsunuz;1Bir Komut İstemcisi (Yönetici Haklarıyla) açın veya Komut İstemcisi'ni önyükleme esnasında açın.


2- Komut istemcisine bcdedit /enum /v komutunu girin. Bu komut Önyükleme Yöneticisi ile ilgili bir takım bilgilerin açılmasını sağlayacak. Windows Boot Loader başlığı altında identifier kısmını bulun ve karşısındaki bilgileri not alın. Eğer bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi yüklü ise description kısmından Windows 8 olduğunu teyit edin ki yanlışlıkla başka işletim sistemine ait kimliği not almış olmayın.

3- Şimdi komut istemcisine bcdedit /copy {identifier verisi} /d “Güvenli Mod komutunu girin ve Enter'a basın.


  • Kırmızı alana 2. adımda not aldığınız kimliği yazacaksınız. 
  • Turuncu alana ne isterseniz yazabilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz.

bende komut şu şekilde oluştu:
bcdedit /copy {545f0265-e27e-11e1-b645-a9b72ded5c1c} /d “Güvenli Mod”

4- Eğer komutu doğru girdiyseniz The entry was... şeklinde bir onay mesajı alacaksınız. (Yukarıdaki resim) İşler yolunda gitti ise Komut İstemcisini kapatın ve 6. adıma geçin.5- Eğer alttaki resimdeki gibi hata mesajı alırsanız komutun /d “Güvenli Mod” kısmını kopyala/yapıştır ile değil, klavye ile boşluklara dikkat ederek kendiniz yazın. Yine de sorun çözülmezse tüm komutu elle girin.

6- Başlangıç ekranını açın ve direkt msconfig yazın ve çıkan sonuca tıklayın.


7- Açılan Sistem Yapılandırması penceresinde Önyükleme sekmesini açın ve;


  1. Varsayılan işletim sisteminin Windows 8 olduğundan emin olun. Değilse seçin ve ortadaki Varsayılan olarak ayarla butonuna tıklayarak varsayılan işletim sistemi olarak ayarlayın.
  2. Diğer ayarları resimdeki gibi ayarlayın ve Tamam diyerek kaydedin.

8- Çıkan uyarıyı onaylayın. Artık bilgisayarı ilk başlatmanızda değişiklik geçerli olacak.

Geri Dönüş;


A-  Güvenli Mod seçeneğini Önyükleme Yönetcisi'nden alttaki linkte anlatılan yöntemle kaldırın;

Okumaya devam...

Sistem Onarımı 7479045688610296337

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item