nwindows8

Windows 8: Otomatik Bakım Nedir ve Ayarları

          Windows 8 varsayılan olarak belli bir zamanlama ile bilgisayarınıza otomatik bakım uygular. Bu bakım sadece bilgisayarınız boşta iken başlatır. Eğer bilgisayarınızı kullanıyorsanız planlanan başlama zamanı gelmiş olsa dahi başlatılmaz.
          Otomatik bakım; Yazılım ve Windows güncellemelerini kontrol etmek, zararlı yazılım taraması ve sistem tanılmasını içerir.
          Varsayılan olarak günlük çalışan otomatik bakım işlemi eğer planlanan zamanda bilgisayar kapalı ise veya bilgisayarı kullanıyorsanız ilk uygun zamanda çalıştırılır.
Şimdi gelin otomatik bakım ayarlarını nasıl değiştirebileceğimizi görelim...
Otomatik Bakım çalıştığında İşlem Merkezi simgesi değişir;


1- Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi yolunu izleyin ve Bakım sekmesini genişletin.


2- Bakım sekmesinde Otomatik Bakım alanını bulun ve eğer o anda bir bakım çalıştırmak istiyorsanız Bakımı başlat'a tıklayın. (Bu aynı zamanda bilgisayarınızda zararlı yazılım taraması yapmak istediğinizde uygulayacağınız kolay bir yöntemdir) Ayarları değiştirmek istiyorsanız Bakım ayarlarını değiştir'e tıklayın.

3- Açılan pencerede otomatik bakımın başlayacağı saati dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver seçeneğini seçmeniz de mümkün. Bu bilgisayarınız planlanan zamanda uyku modunda olursa bakımın aksamamasını sağlayacaktır.

4- Eğer bilgisayarı kullanmanız gereken bir zamanda bakım yapılıyorsa ve bu sistem performansınızı düşürdüyse bakımı kapatabilirsiniz:


Etiketler

3. Parti Programlar Arama Arama geçmişini temizleme Ağ ve İnternet Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Zamanlama Görev Çubuğu Görünüm ve Kişiselleştirme Güvenlik Güç seçenekleri Hepsi Hizmetler İleri seviye kullanıcı için Internet Explorer İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sanal Makina/Disk Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorun önleme Sorunlar ve sorun çözümleri Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Varsayılana dönme/Sıfırlama Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows To Go Windows Yedekleme Windows özellikleri/Bileşenleri Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü Şerit

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item