nwindows8

Windows 8: Otomatik Bakım Nedir ve Ayarları

          Windows 8 varsayılan olarak belli bir zamanlama ile bilgisayarınıza otomatik bakım uygular. Bu bakım sadece bilgisayarınız boşta iken başlatır. Eğer bilgisayarınızı kullanıyorsanız planlanan başlama zamanı gelmiş olsa dahi başlatılmaz.
          Otomatik bakım; Yazılım ve Windows güncellemelerini kontrol etmek, zararlı yazılım taraması ve sistem tanılmasını içerir.
          Varsayılan olarak günlük çalışan otomatik bakım işlemi eğer planlanan zamanda bilgisayar kapalı ise veya bilgisayarı kullanıyorsanız ilk uygun zamanda çalıştırılır.
Şimdi gelin otomatik bakım ayarlarını nasıl değiştirebileceğimizi görelim...
Otomatik Bakım çalıştığında İşlem Merkezi simgesi değişir;


1- Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi yolunu izleyin ve Bakım sekmesini genişletin.


2- Bakım sekmesinde Otomatik Bakım alanını bulun ve eğer o anda bir bakım çalıştırmak istiyorsanız Bakımı başlat'a tıklayın. (Bu aynı zamanda bilgisayarınızda zararlı yazılım taraması yapmak istediğinizde uygulayacağınız kolay bir yöntemdir) Ayarları değiştirmek istiyorsanız Bakım ayarlarını değiştir'e tıklayın.

3- Açılan pencerede otomatik bakımın başlayacağı saati dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver seçeneğini seçmeniz de mümkün. Bu bilgisayarınız planlanan zamanda uyku modunda olursa bakımın aksamamasını sağlayacaktır.

4- Eğer bilgisayarı kullanmanız gereken bir zamanda bakım yapılıyorsa ve bu sistem performansınızı düşürdüyse bakımı kapatabilirsiniz:


Etiketler

3. Parti Programlar Ağ ve İnternet Arama Arama geçmişini temizleme Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Çubuğu Görev Zamanlama Görünüm ve Kişiselleştirme Güç seçenekleri Güvenlik Hepsi Hizmetler Internet Explorer İleri seviye kullanıcı için İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sanal Makina/Disk Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorunlar ve sorun çözümleri Sorun önleme Şerit Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılana dönme/Sıfırlama Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows özellikleri/Bileşenleri Windows To Go Windows Yedekleme Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item