nwindows8

Windows 8: Otomatik Bakım Nedir ve Ayarları

          Windows 8 varsayılan olarak belli bir zamanlama ile bilgisayarınıza otomatik bakım uygular. Bu bakım sadece bilgisayarınız boşta iken başlatır. Eğer bilgisayarınızı kullanıyorsanız planlanan başlama zamanı gelmiş olsa dahi başlatılmaz.
          Otomatik bakım; Yazılım ve Windows güncellemelerini kontrol etmek, zararlı yazılım taraması ve sistem tanılmasını içerir.
          Varsayılan olarak günlük çalışan otomatik bakım işlemi eğer planlanan zamanda bilgisayar kapalı ise veya bilgisayarı kullanıyorsanız ilk uygun zamanda çalıştırılır.
Şimdi gelin otomatik bakım ayarlarını nasıl değiştirebileceğimizi görelim...
Otomatik Bakım çalıştığında İşlem Merkezi simgesi değişir;


1- Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi yolunu izleyin ve Bakım sekmesini genişletin.


2- Bakım sekmesinde Otomatik Bakım alanını bulun ve eğer o anda bir bakım çalıştırmak istiyorsanız Bakımı başlat'a tıklayın. (Bu aynı zamanda bilgisayarınızda zararlı yazılım taraması yapmak istediğinizde uygulayacağınız kolay bir yöntemdir) Ayarları değiştirmek istiyorsanız Bakım ayarlarını değiştir'e tıklayın.

3- Açılan pencerede otomatik bakımın başlayacağı saati dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver seçeneğini seçmeniz de mümkün. Bu bilgisayarınız planlanan zamanda uyku modunda olursa bakımın aksamamasını sağlayacaktır.

4- Eğer bilgisayarı kullanmanız gereken bir zamanda bakım yapılıyorsa ve bu sistem performansınızı düşürdüyse bakımı kapatabilirsiniz:


Okumaya devam...

Sorun önleme 8229814143576621253

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item