nwindows8

Windows 8 Otomatik Onarım (Başlangıç Onarımı) Nedir, Nasıl Kullanılır?

             Otomatik Onarım, Windows 8'in düzgün başlatılmasını engelleyebilecek eksik veya hasarlı sistem dosyaları gibi belirli sorunları giderebilen bir Windows kurtarma aracıdır.  Otomatik Onarım'ı çalıştırdığınızda, sorun olup olmadığını belirlemek üzere bilgisayarınızı tarar ve düzgün başlatılabilmesini sağlamak için sorunu gidermeye çalışır.

            Otomatik Onarım, Windows 7'den aşina olduğumuz Başlangıç Onarımı'nın (Startup Repair) gelişmiş halidir ve özellikle uygulama konusunda son derece büyük kolaylıklar getirmiş durumda. Artık herhangi bir önyüklenebilir medyanız olmasa dahi bu opsiyonu kullanabiliyorsunuz...

1- Kurtarma Seçenekleri'ni açın
Kurtarma Seçenekleri'ne Masaüstünden ulaştıysanız,Resimlerin yarı İngilizce yarı Türkçe olması tamamen Microsoft'un suçu. Ekran alıntıları Türkçe Windows 8 PRO Final sürümünden alınmıştır.2- Otomatik Onarım'a tıklatın.

3- Kısa bir hazırlık süreci olacak...

4- Kullanıcı hesabınızı seçin.

5- Parolanızı girin...

Eğer parolanızda Türkçe karakter varsa (ğ, ı, İ, ü vs.) üstteki resimde Change keyboard layout bağlantısına tıklayıp Türkçe klavyeyi seçin. (Türkçe seçeneğini buluncaya kadar (alttaki resimde) See more keyboard layouts seçeneğine tekrar tekrar tıklayın)

6- Tanılama yapılacak...

7- Eğer bir sorun varsa onarılacak. (Ben sağlam bir işletim sisteminde uyguladığım için sağlam çıktı) Bilgisayarı Kapat (Shut Down) ya da Gelişmiş seçenekler'e (Advanced options) tıklatın ve çıkın.


Kurtarma Seçenekleri'ne, bilgisayarı 
Windows 8 kurulum medyası, 
ile önyükleyerek ulaştıysanız;


8- Otomatik Onarım'a tıklatın.

9- İşletim sisteminizi seçin.

10Tanılama yapılacak...

11- Eğer bir sorun varsa onarılacak. (Ben sağlam bir işletim sisteminde uyguladığım için sağlam çıktı) Bilgisayarı Kapat ya da Gelişmiş seçenekler'e tıklatın ve çıkın.


Etiketler

3. Parti Programlar Ağ ve İnternet Arama Arama geçmişini temizleme Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Çubuğu Görev Zamanlama Görünüm ve Kişiselleştirme Güç seçenekleri Güvenlik Hepsi Hizmetler Internet Explorer İleri seviye kullanıcı için İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sanal Makina/Disk Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorunlar ve sorun çözümleri Sorun önleme Şerit Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılana dönme/Sıfırlama Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows özellikleri/Bileşenleri Windows To Go Windows Yedekleme Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item