nwindows8

Windows 8 Otomatik Onarım (Başlangıç Onarımı) Nedir, Nasıl Kullanılır?

             Otomatik Onarım, Windows 8'in düzgün başlatılmasını engelleyebilecek eksik veya hasarlı sistem dosyaları gibi belirli sorunları giderebilen bir Windows kurtarma aracıdır.  Otomatik Onarım'ı çalıştırdığınızda, sorun olup olmadığını belirlemek üzere bilgisayarınızı tarar ve düzgün başlatılabilmesini sağlamak için sorunu gidermeye çalışır.

            Otomatik Onarım, Windows 7'den aşina olduğumuz Başlangıç Onarımı'nın (Startup Repair) gelişmiş halidir ve özellikle uygulama konusunda son derece büyük kolaylıklar getirmiş durumda. Artık herhangi bir önyüklenebilir medyanız olmasa dahi bu opsiyonu kullanabiliyorsunuz...

1- Kurtarma Seçenekleri'ni açın
Kurtarma Seçenekleri'ne Masaüstünden ulaştıysanız,Resimlerin yarı İngilizce yarı Türkçe olması tamamen Microsoft'un suçu. Ekran alıntıları Türkçe Windows 8 PRO Final sürümünden alınmıştır.2- Otomatik Onarım'a tıklatın.

3- Kısa bir hazırlık süreci olacak...

4- Kullanıcı hesabınızı seçin.

5- Parolanızı girin...

Eğer parolanızda Türkçe karakter varsa (ğ, ı, İ, ü vs.) üstteki resimde Change keyboard layout bağlantısına tıklayıp Türkçe klavyeyi seçin. (Türkçe seçeneğini buluncaya kadar (alttaki resimde) See more keyboard layouts seçeneğine tekrar tekrar tıklayın)

6- Tanılama yapılacak...

7- Eğer bir sorun varsa onarılacak. (Ben sağlam bir işletim sisteminde uyguladığım için sağlam çıktı) Bilgisayarı Kapat (Shut Down) ya da Gelişmiş seçenekler'e (Advanced options) tıklatın ve çıkın.


Kurtarma Seçenekleri'ne, bilgisayarı 
Windows 8 kurulum medyası, 
ile önyükleyerek ulaştıysanız;


8- Otomatik Onarım'a tıklatın.

9- İşletim sisteminizi seçin.

10Tanılama yapılacak...

11- Eğer bir sorun varsa onarılacak. (Ben sağlam bir işletim sisteminde uyguladığım için sağlam çıktı) Bilgisayarı Kapat ya da Gelişmiş seçenekler'e tıklatın ve çıkın.


Okumaya devam...

Windows 8 TEMEL KONU 8740883443517803332

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item