nwindows8

Windows 8 ve 10: Microsoft Hesabı Oluşturmayı/Kullanmayı Devre Dışı Bırakmak

Bu yazıda bir bilgisayarda Microsoft hesabı kullanımını nasıl devre dışı bırakabileceğinizi anlatacağım. Bu özellikle işyeri sahipleri veya sistem yöneticileri için yararlı olabilir.

Makaleyi "Microsoft hesabı oluşturmayı devre dışı bırak" seçeneğiyle uygularsanız kullanıcılar artık bir yerel hesabı, Microsoft Hesabına çeviremeyecek ya da yeni bir Microsoft hesabı oluşturamayacak.

 Makaleyi "Microsoft hesabı oluşturmayı ve Microsoft hesabında oturum açmayı devre dışı bırak" seçeneğiyle uygularsanız artık kulllanıcılar mevcut Microsoft hesaplarında oturum açamayacak, bir yerel hesabı, Microsoft Hesabına çeviremeyecek ya da yeni bir Microsoft hesabı oluşturamayacak. Ancak bu seçeneği kullanırken dikkatli olmalısınız;


Eğer bilgisayardaki tek yönetici hesabı Microsoft hesabı ise bilgisayara erişimi kalmayacağından yaptığınız değişiklikleri makalede anlatılan yolla geri almanız mümkün olmayacaktır. Uyarıldınız!

Microsoft hesabı kullanımı devre dışı (Windows 8)
Varsayılan durum (Windows 10)
Microsoft hesabı kullanımı devre dışı (Windows 10)
Yeni Microsoft hesabı oluşturma devre dışı (Windows 10)


1- Buradan Microsoft hesabı devre dışı.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Microsoft hesabı devre dışı klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Microsoft hesabına izin ver
  • Microsoft hesabına izin verme
  • Microsoft hesabına ve oturum açmaya izin verme

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Microsoft hesabı devre dışı klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item