nwindows8

Windows 8.1: SkyDrive Entegrasyonunu Devre Dışı Bırakmak/Etkinleştirmek

         SkyDrive bulut tabanlı bir veri depolama seçeneği olup verilerinizi Microsoft sunucularında -Microsoft hesabınızla korunan- yedeklemenizi ve dilediğinizde dilediğiniz bilgisayarda kullanmanızı sağlar. Bu sayede belli bir bilgisayara bağımlı olmadan internete bağlı herhangi bir bilgisayardan verilerinize, resimlerinize projelerinize erişip çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.


       Windows 8'de SkyDrive'daki dosyalarınıza erişebilmek için SkyDrive -BaşlangıçUygulaması kullanmak zorundaydınız. Dosya Gezgini'ni kullanarak SkyDrive klasörlerinizde gezinmek istediğinizde ise SkyDrive Masaüstü uygulamasını kurmak zorundaydınız.

           Windows 8.1 ile ise bu durum değişti. SkyDrive artık sisteme iyice gömülmüş durumda ve hiçbir uygulama gereksinimi olmadan direkt Dosya Gezgini'nden SkyDrive klasörlerine ulaşılabiliyor.

           Bu yazıda SkyDrive entegrasyonunu nasıl devre dışı bırakabileceğinizi ya da devre dışı bıraktıysanız nasıl tekrar etkinleştirebileceğinizi göstereceğim...  • SkyDrive entegrasyonunu etkinleştirirseniz C:\Kulanıcılar\Kullanıcı adınız\SkyDrive\Belgeler lokasyonu Belgelerim Kitaplığı için otomatik olarak varsayılan kaydedilme konumu olarak ayarlanır.
  • SkyDrive entegrasyonunu devre dışı bırakırsanız artık SkyDrive uygulamasını kullanarak buluttaki dosyalarınıza erişemezsiniz. 
  • SkyDrive entegrasyonunu devre dışı bırakırsanız artık Dosya Gezgini'nde SkyDrive klasörleri görüntülenmeyecektir.
  • SkyDrive entegrasyonunu devre dışı bırakırsanız artık dosyalarınız bulut ile eşitlenmeyecektir.
  • SkyDrive entegrasyonunu devre dışı bırakırsanız artık Film Rulosu klasöründeki fotoğraf ve videolarınızın bulut ile otomatik eşitlenmesi devre dışı kalacaktır.
  • Yukarıda saydığım tüm kısıtlamalar bir Web tarayıcısı ile (Örneğin, Chrome, Internet Explorer vs.) skydrive.com'da oturum açtığında geçerli değildir. Yani Web üzerinden eskiden nasılsa halen öyle kullanabileceksiniz. (Alttaki resim)


SkyDrive Etkin (Varsayılan)


SkyDrive Devre Dışı1- Buradan SkyDrive_Etkin-Devre Dışı.exe dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan SkyDrive_Etkin-Devre Dışı klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • SkyDrive entegrasyonunu devre dışı bırak.regKöşeler_Etkin_(Varsayılan)
  • SkyDrive entegrasyonunu etkinleştir (Varsayılan).reg

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki SkyDrive_Etkin-Devre Dışı klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item