nwindows8

SkyDrive: Bilgisayarınızdaki Dosyaları Alma Nedir, Nasıl Etkinleştirilir/Devre Dışı Bırakılır?

SkyDrive bulut tabanlı bir veri depolama seçeneği olup verilerinizi Microsoft sunucularında -Microsoft hesabınızla korunan- yedeklemenizi ve dilediğinizde dilediğiniz bilgisayarda kullanmanızı sağlar. Bu sayede belli bir bilgisayara bağımlı olmadan internete bağlı herhangi bir bilgisayardan verilerinize, resimlerinize projelerinize erişip çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.


       Windows 8'de SkyDrive'daki dosyalarınıza erişebilmek için SkyDrive -BaşlangıçUygulaması kullanmak zorundaydınız. Dosya Gezgini'ni kullanarak SkyDrive klasörlerinizde gezinmek istediğinizde ise SkyDrive Masaüstü uygulamasını kurmak zorundaydınız.

           Windows 8.1 ile ise bu durum değişti. SkyDrive artık sisteme iyice gömülmüş durumda ve hiçbir uygulama gereksinimi olmadan direkt Dosya Gezgini'nden SkyDrive klasörlerine ulaşılabiliyor.

           Bu yazıda Bilgisayarınızdaki dosyaları alma özelliğini anlatacağım.

     Bilgisayarınızda SkyDrive masaüstü uygulaması yüklüyse, SkyDrive.com adresine giderek Dosyaları al özelliğiyle o bilgisayardaki dosyalarınızın tümüne erişim sağlayabilirsiniz. Bilgisayarın kitaplıklarına eklendiyse veya sürücü olarak eşlendiyse, ağ konumlarına bile erişebilirsiniz. 

     Bir bilgisayarın dosyalarına uzaktan göz atarken, kopyalarını indirerek bu dosyaların üzerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca, video oynatabilir ve fotoğrafları slayt gösterisi olarak görüntüleyebilirsiniz. 

    Bilgisayarınızdaki dosyalara uzaktan erişebilmek için erişmek istediğiniz bilgisayarın açık ve İnternet'e bağlı olduğundan emin olun. SkyDrive uygulamasının da bu bilgisayarda çalışıyor olması ve Dosyaları getir ayarının seçilmiş olması gerekir.

Ancak şunlara dikkat etmeniz gerekir;


  1. Dosya Getirme özelliği sadece SkyDrive Masaüstü Uygulaması yüklü Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 çalıştıran bilgisayarlarda kullanılabilir.
  2. Windows 8.1 çalıştıran bir bilgisayarı kullanarak başka bir bilgisayardaki dosyaları getirebilirsiniz ancak Windows 8.1 çalıştıran bir bilgisayardaki dosyaları, bilgisayarda SkyDrive masaüstü uygulaması yüklü olsa bile getiremezsiniz.
  3. Skydrive.com üzerinden Dosya Getirme özelliği ile uzaktan dosya çekeceğiniz bilgisayarın doğal olarak Internet'e bağlı olması gerekir. 
  4. Windows çalıştıran bir bilgisayardaki dosyaları getirmek için bir Mac kullanabilirsiniz ama Mac'te bulunan dosyaları alamazsınız.
  5. Dosyalarını almak üzere bir bilgisayara bağlandığınızda, (Eğer bu bilgisayar Microsoft hesabınızda güvenilen bilgisayar olarak tanımlanmadıysa) bir doğrulama kodu girmeniz istenebilir.
1Bildirim Alanı'ndaki SkyDrive simgesine sağ tıklatın ardından Ayarlar'a tıklatın.

2- Açılan pencerede Bu kişisel bilgisayardaki dosyalarımı getirmek için SkyDrive kullanmama izin ver seçeneğini yapmak istediğiniz ayara uygun olarak temizleyin veya işaretleyin.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item