nwindows8

Windows 8 ve 10: Hiçbir Araç Kullanmadan Ekran Görüntüsü Almak

Windows 8 ve 10 kendilerinden önceki Windows sürümlerinin aksine hiçbir araç kullanmadan ekran görüntüsü alma özelliğine sahip. Bu özelliği kullanarak hiçbir araç kullanmadan direkt ekran görüntüsünü diskinize kaydedebilirsiniz.

 Bu yazıda anlatacağım yöntemin dışında daha evvel anlattığım Alt+PrtScn, Ctrl+PrtScn, ve Fn+PrtScn kombinasyonları ile ekran alıntısı alabilirsiniz ancak -bu makeleden farklı olarak- panoya kaydedilen bu resmi diskinize kaydedebilmeniz için bir resim düzenleme aracınına (Örneğin, Paint) ihtyacınız vardır.


Konuyla ilgili olarak bkz. Windows 8 ve 10 Ekran Görüntüsü Aracı: Sayacı Sıfırlamak ve Ekran Görüntülerinin Kaydedildiği Lokasyonu Değiştirmek1- Ekran görüntüsü almak istediğinizde Windows logo tuşu   PrtScn  tuşlarına beraber basın. (Tablet kullanıyorsanız Windows logo tuşu    + ses azaltma tuşlarını kullanacaksınız) Ekranın bir an için bulanıklaştığını farkedeceksiniz. Bu ekran görüntüsünün alındığına işaret;Ekranın kararması sadece Performans Seçenekleri'nde Pencereler animasyonla küçültülüp büyütülsün seçeneği seçili ise görünür. Seçili değilse hiçbir efekt olmaz.


2- Alınan ekran görüntüsünü C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adınız\Resimlerim\Ekran Görüntüleri lokasyonunda bulabileceksiniz;


3- Sonuç;

Etiketler

3. Parti Programlar Arama Arama geçmişini temizleme Ağ ve İnternet Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Zamanlama Görev Çubuğu Görünüm ve Kişiselleştirme Güvenlik Güç seçenekleri Hepsi Hizmetler İleri seviye kullanıcı için Internet Explorer İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sanal Makina/Disk Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorun önleme Sorunlar ve sorun çözümleri Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Varsayılana dönme/Sıfırlama Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows To Go Windows Yedekleme Windows özellikleri/Bileşenleri Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü Şerit

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item