nwindows8

Windows 8 ve 10: Hiçbir Araç Kullanmadan Ekran Görüntüsü Almak

Windows 8 ve 10 kendilerinden önceki Windows sürümlerinin aksine hiçbir araç kullanmadan ekran görüntüsü alma özelliğine sahip. Bu özelliği kullanarak hiçbir araç kullanmadan direkt ekran görüntüsünü diskinize kaydedebilirsiniz.

 Bu yazıda anlatacağım yöntemin dışında daha evvel anlattığım Alt+PrtScn, Ctrl+PrtScn, ve Fn+PrtScn kombinasyonları ile ekran alıntısı alabilirsiniz ancak -bu makeleden farklı olarak- panoya kaydedilen bu resmi diskinize kaydedebilmeniz için bir resim düzenleme aracınına (Örneğin, Paint) ihtyacınız vardır.


Konuyla ilgili olarak bkz. Windows 8 ve 10 Ekran Görüntüsü Aracı: Sayacı Sıfırlamak ve Ekran Görüntülerinin Kaydedildiği Lokasyonu Değiştirmek1- Ekran görüntüsü almak istediğinizde Windows logo tuşu   PrtScn  tuşlarına beraber basın. (Tablet kullanıyorsanız Windows logo tuşu    + ses azaltma tuşlarını kullanacaksınız) Ekranın bir an için bulanıklaştığını farkedeceksiniz. Bu ekran görüntüsünün alındığına işaret;Ekranın kararması sadece Performans Seçenekleri'nde Pencereler animasyonla küçültülüp büyütülsün seçeneği seçili ise görünür. Seçili değilse hiçbir efekt olmaz.


2- Alınan ekran görüntüsünü C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adınız\Resimlerim\Ekran Görüntüleri lokasyonunda bulabileceksiniz;


3- Sonuç;

Etiketler

3. Parti Programlar Ağ ve İnternet Arama Arama geçmişini temizleme Bakım BAŞLANGIÇ ekranı Bilgilendirme Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme BitLocker Bluetooth Bulut Veri Yönetimi Dil ve Bölge ayarları Donanım Dosya Gezgini Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. Dosya ve Klasörler Dual Boot Ebeveyn Denetimleri Ev Grubu Fare (Mouse) Geri dönüşüm Kutusu Giriş seviyesi kullanıcı için Görev Çubuğu Görev Zamanlama Görünüm ve Kişiselleştirme Güç seçenekleri Güvenlik Hepsi Hizmetler Internet Explorer İleri seviye kullanıcı için İpucu İzinler Kısayollar Kitaplıklar Kullanıcı Hesapları/Profilleri Kullanışlılığı arttırma Kurtarma Araçları Lisans Yönetimi Masaüstü Microsoft Mağazası ve Uygulamaları Ongörünümler Onyükleme Onyükleme esnasında sorun çözme Onyükleme süreci Optimizasyon Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı Parolalar ve Parola sorunları Paylaşım Performans Sabit Disk Sabit disk yönetimi ve bölümleme Sağ Tuş -Gönder- Menüsü Sağ tuş menüsü Sanal Makina/Disk Sistem araçları Sistem Onarımı Sistem Yönetimi SkyDrive Sorunlar ve sorun çözümleri Sorun önleme Şerit Uygulama Çubuğu Uygulamalar Ekranı Varsayılana dönme/Sıfırlama Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları Veri kurtarma Veri yedekleme Windows 8 kurulumları hakkında herşey Windows 8 TEMEL KONU Windows Başlangıcı/Kapanışı Windows Defender Windows özellikleri/Bileşenleri Windows To Go Windows Yedekleme Yedekleme ve Geri Yükleme Yenilikler Modülü

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

Google+

İzleyiciler

Rastgele

item