nwindows8

Windows 8: Windows Defender Gerçek Zamanlı Korumayı Askıya Almak

         Windows 8 ve Windows RT'de daha önceki Windows sürümlerinin aksine etkin bir anti-virüs yazılımı gömülü olarak geliyor: Windows Defender!

         Windows Defender kötü amaçlı yazılımlara karşı Microsoft Security Essentials ile aynı düzeyde koruma sağlar. Microsoft Security EssentialsWindows 8 veya Windows RT ile kullanamazsınız, ancak kullanmanız da gerekmez; Windows Defender zaten eklidir ve kullanılmaya hazırdır...Windows 8 ve Windows Defender

         Windows Defender ve Windows SmartScreen Windows 8 ve Windows RT içinde yerleşik olarak bulunur ve bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı olarak korumaya yardımcı olur. Windows Defender, bilgisayarınızın güvenlik durumunu göstermek için yeşil, sarı ve kırmızı renk kodları kullanır.


          Kötü amaçlı yazılımlar Internet'e bağlandığınızda e-posta iletisinden veya USB flash sürücü, CD, DVD veya başka bir çıkarılabilir medya kullanarak belirli uygulamaları yüklediğinizde kendi kendini yükleyebilir. Bazı kötü amaçlı yazılımlar yalnızca yüklendiğinde değil, beklenmeyen zamanlarda çalışmak üzere de programlanabilir.

        Windows Defender kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşmasını engellemeye iki şekilde yardımcı olur:

  • Gerçek zamanlı koruma sağlama: Windows Defender, kötü amaçlı yazılım kendini yüklemeyi ya da bilgisayarınızda çalışmayı denediğinde sizi uyarır. Ayrıca, uygulamalar önemli ayarları değiştirmeye çalıştığında da uyarı alırsınız.
  • Her zaman tarama seçenekleri sağlama: Bilgisayarınıza yüklenebilecek kötü amaçlı yazılımları taramak, düzenli olarak çalışacak taramalar zamanlamak ve tarama sırasında algılanan her şeyi otomatik olarak kaldırmak (veya geçici olarak karantinaya almak) için Windows Defender'ı kullanabilirsiniz.


Gerçek Zamanlı Korumayı 
Askıya Alma


Eğer Windows Defender'ı kapattıysanız bu zaten gerçek zamanlı korumayı da kapatacağından birşey yapmanıza (Yazıyı uygulamanıza) gerek yok.

1- Başlangıç ekranını açın ve defender yazın.

2- Çıkan arama sonuçlarında Windows Defender'a tıklatın.


3- Açılan Windows Defender penceresinde Ayarlar/Gerçek zamanlı koruma yolunu izleyin ve Windows Defender  korumasını askıya almak için Gerçek zamanlı korumayı aç kutusunu temizleyin ardından Değişiklikleri kaydet butonuna tıklatın.


4- Yeşil rengin kırmızıya döndüğünü göreceksiniz. Bu korumanın devre dışı olduğunu gösteriyor.


5- Bildirim Merkezi'nde uyarı verildiği dikkatinizi çekecektir. Bu uyarıya tıklatırsanız gerçek zamanlı koruma otomatik olarak açılır.Gerçek Zamanlı Korumayı 
Etkinleştirme


Eğer açık değilse Windows Defender açılmış olmalı: Windows Defender'ı Kapatmak-Etkinleştirmek

A- Başlangıç ekranını açın ve defender yazın.

B- Çıkan arama sonuçlarında Windows Defender'a tıklatın.


C- Açılan Windows Defender penceresinde butonuna tıklatın.


İlgili konular


Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item