nwindows8

Windows 8 - Windows Dilini (Görüntülenme Dili) Değiştirmek

         Windows 8'den önceki Windows sürümlerinde farklı diller yükleyebilmek için Ultimate gibi üst sürümlere sahip olmak gerekiyordu. Bu sebeple ev kullanıcılarının büyük çoğunluğunu oluşturan ve Home Premium ve altı sürümler kullanan kullanıcılar bu özellikten yararlanamıyordu.

         Oysa Windows 8'de -mevcutsa- istediğiniz dili indirip kullanabiliyorsunuz. Ancak Dil eklemek, Dil paketi yüklemek, Klavye Düzenleri ve/veya Giriş yöntemlerini değiştirmek ve görüntülenme dilini değiştirmek birbirinden tamamen farklı kavramlar. Bu yazıda Windows'un görüntülenme dilini nasıl değiştireceğinizi bulacaksınız...

Görüntülenme dili, Menülerin, iletişim kutularının ve diğer kullanıcı arabirimi öğelerinin görüntülendiği dili ifade eder.  
Dil paketlerini yüklemek sistem performansını olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple sadece gerçekten kullanacağınız dil paketlerini yükleyin.

1- Eğer halen yapmadıysanız kullanmak istediğiniz dile ait Dil paketini yükleyin ve 3. adımdan devam edin.


2- Daha önceden dil paketini yüklediyseniz; Bilgisayar Ayarları'nı açınGenel sekmesini seçin ve Dil başlığı altında Dil tercihleri'ne tıklatın.

ya da Denetim Masası\Saat, Dil ve Bölge\Dil yolunu izleyin.

3- Görüntülenme dili olarak kullanmak istediğiniz dili seçin ve Yukarı taşı butonunu kullanarak listenin en üstüne taşıyın.

4- Değişikliğin geçerli olması için oturumu yeniden başlatmanız gerekir.

5- Oturumu yeniden başlattığınızda görüntülenme dili değişmiş olacak.

6- Tekrar Türkçe'ye dönmek isterseniz Türkçe'yi seçerek 2, 3, 4 ve 5. adımları kullandığınız dil ile görüntülenen arayüzde tekrarlayın.Görüntülenme dilini değiştirmek sadece ilgili kullanıcı için geçerli olacaktır. Yani bir kullanıcı Windows'u Japonca kullanırken bir diğeri İngilizce bir başkası Türkçe kullanabilir. Bu sebeple görüntülenme dilini değiştirdiğinizde Windows açılışı ve kapanışındaki bazı bildirimler Windows'un ilk yüklenirken seçilen dilde olacaktır yani görüntülenme dilini değiştirmek bunlara etki etmeyecektir.

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item