nwindows8

Windows 8: Yeni Kitaplık Oluşturmak

            Bu yazıda size yeni bir kitaplığı nasıl oluşturacağınızı anlatacağım. Windows Xp'den direk Windows 8'ye geçen arkadaşlar için kitaplıklar ile çalışmanın çok alışıldık bir şey olmadığını biliyorum ama Kitaplıklar yeni nesil bir bilgisayar yönetim aracıdır ve bilgisayarınız içindeki erişimi son derece kolaylaştırır ve hızlandırır. Bu yüzden kullanmaya alışmanızı tavsiye ediyorum...


1. YOL : SAĞ TUŞ MENÜSÜ İLE,


A- Dokunmaya duyarlı bir ekran kullanıyorsanız;  Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekerek  Düğmeleri açın, Ara'ya dokunun ,  arama kutusuna Dosya Gezgini yazın, (Gerekirse Uygulamalar'a dokunun) ve sonra Dosya Gezgini'ne dokunun.


B- Bilgisayar kullanıyorsanız Dosya Gezgini'ni açın.1- Dosya Gezgini ile Kitaplıklar'a dahil olmasını istediğiniz klasöre gidin.


2- Kitaplıklar'a eklemek istediğiniz klasörü seçin ve;


            a) Sağ tıklayın ve Kitaplığa ekle'ye ardından Yeni kitaplık oluştur'a tıklatın ya da,

            b) Araç şeridinde Giriş sekmesine ve Kolay erişim öğesine dokunun veya tıklatın, Kitaplığa ekle öğesini seçin ve ardından Yeni kitaplık oluştur'a tıklatın veya dokunun.


3- Alttaki resimde gördüğünüz gibi artık Filmler klasörü kitaplıklara eklenecek ve buradan ulaşabileceksiniz.
2. YOL : KİTAPLIKLAR PENCERESİNDEN,
A- Dokunmaya duyarlı bir ekran kullanıyorsanız;  Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekerek Düğmeleri açınAra'ya dokunun ,  arama kutusuna Dosya Gezgini yazın, (Gerekirse Uygulamalar'a dokunun) ve sonra Dosya Gezgini'ne dokunun.


B- Bilgisayar kullanıyorsanız Dosya Gezgini'ni açın.
1- Gezinti bölmesinde Kitaplıklar'a dokunun veya tıklatın ve;


            a) Araç şeridinde, Giriş sekmesine ve Yeni öğe seçeneğine dokunun veya tıklatın, ardından Kitaplık öğesini seçin ya da,

            b) Gezinti bölmesinde Kitaplıklar'a sağ tıklayın ve Yeni/Kitaplık yolunu izleyin, ya da

            c) Kitaplıklar penceresinde boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni/Kitaplık yolunu izleyin.2- Oluşturduğunuz yeni kitaplığa dilediğiniz ismi verin.

             Kitaplıklar ile ilgili diğer yazılarım (Nedir ve Neden Kullanmalıyım?, Varsayılan Kitaplıkları Geri Yüklemek, Kitaplıktaki Bir Konumu Veriyi Silmeden Kaldırmak, Varsayılan "Kitaplıklar" Simgesini Değiştirmek, Kitaplıkların Simgesini Değiştirmek, Kitaplıkları Yeniden Adlandıramama Sorunu, Gezinti Bölmesine Eklemek - Çıkartmak, Gezinti Bölmesinden Kaldırmak, "Kitaplıklar" Simgesini Masaüstü'nde Oluşturmak gibi...) için buraya tıklamanız veya  Windows 8 bölümünde sağ tarafta görebileceğiniz etiket bulutundaki Kitaplıklar etiketine tıklamanız yeterli olacaktır...

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item