nwindows8

Windows 8: Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturmak

          Kullanıcı hesabı, bilgisayarınızla etkileşimde bulunmak ve Windows'u istediğiniz gibi çalışacağınız şekilde kişiselleştirmek için kullandığınız bilgiler ve ayarlar koleksiyonudur. Örneğin, kullanıcı hesabınız erişebileceğiniz dosyaları ve klasörleri, bilgisayarda yapabileceğiniz değişiklikleri ve masaüstü arka planı veya ekran koruyucu gibi kişisel tercihlerinizi belirler.

         Bilgisayarınızı birkaç kişiyle paylaşıyorsanız ve dosyalarınızı ve ayarlarınızı herkesin görmesini istemiyorsanız, her kişi için ayrı bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve her birine farklı bir kullanıcı adı ve parola verebilirsiniz....

           Bu yazı yeni bir kullanıcı hesabını (Microsoft hesabı ya da Yerel hesap) nasıl oluşturacağınızı açıklar. Kullanıcı hesapları hakkında daha fazla bilgi için bakınız: Kullanıcı Hesabı, Yerel Hesap ve Microsoft Hesabı Nedir?


1Bilgisayar Ayarları'nı açın ve Kullanıcılar sekmesini seçin.

2- Sağ altta göreceğiniz Kullanıcı ekle butonuna tıklatın.


3- Microsoft hesabı oluşturmak istiyorsanız 3/a adımından devam edin. Yerel hesap oluşturmak istiyorsanız 4. adıma atlayın.

                                a- E-posta adresinizi yazın


                               b-  Son'a tıklatın. (Eğer çocuğunuz için bir hesap oluşturuyorsanız Aile Koruması'nı etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.(Yeşil alan))


4- Yerel hesap oluşturmak istiyorsanız;

                                a- Sol alttaki Microsoft hesabı olmadan oturum açın bağlantısına tıklayın.


                                b- Yerel hesap butonuna tıklatın.


                                c- Hesap adı ve isterseniz parola belirleyin.


                                d- Son'a tıklatın. (Eğer çocuğunuz için bir hesap oluşturuyorsanız Aile Koruması'nı etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.(Yeşil alan))

Etiketler

3. Parti Programlar (22) Ağ ve İnternet (81) Arama (14) Arama geçmişini temizleme (3) Bakım (7) BAŞLANGIÇ ekranı (76) Bilgilendirme (120) Bilgisayar kullanım geçmişini temizleme (8) BitLocker (13) Bluetooth (5) Bulut Veri Yönetimi (17) Dil ve Bölge ayarları (6) Donanım (12) Dosya Gezgini (150) Dosya Gezgini Gezinti Bölmesi. (17) Dosya ve Klasörler (64) Dual Boot (9) Ebeveyn Denetimleri (2) Ev Grubu (9) Fare (Mouse) (6) Geri dönüşüm Kutusu (2) Giriş seviyesi kullanıcı için (106) Görev Çubuğu (17) Görev Zamanlama (11) Görünüm ve Kişiselleştirme (236) Güç seçenekleri (36) Güvenlik (90) Hepsi (761) Hizmetler (6) Internet Explorer (31) İleri seviye kullanıcı için (27) İpucu (102) İzinler (50) Kısayollar (92) Kitaplıklar (57) Kullanıcı Hesapları/Profilleri (45) Kullanışlılığı arttırma (91) Kurtarma Araçları (31) Lisans Yönetimi (6) Masaüstü (33) Microsoft Mağazası ve Uygulamaları (83) Ongörünümler (4) Onyükleme (13) Onyükleme esnasında sorun çözme (23) Onyükleme süreci (5) Optimizasyon (70) Oturum Açma/Kapama/Kilit Ekranı (30) Parolalar ve Parola sorunları (24) Paylaşım (20) Performans (18) Sabit Disk (12) Sabit disk yönetimi ve bölümleme (12) Sağ Tuş -Gönder- Menüsü (3) Sağ tuş menüsü (35) Sanal Makina/Disk (11) Sistem araçları (64) Sistem Onarımı (30) Sistem Yönetimi (70) SkyDrive (17) Sorun önleme (19) Sorunlar ve sorun çözümleri (95) Şerit (91) Uygulama Çubuğu (3) Uygulamalar Ekranı (8) Varsayılan Programlar ve Dosya adı uzantıları (9) Varsayılana dönme/Sıfırlama (32) Veri kurtarma (7) Veri yedekleme (11) Windows 8 kurulumları hakkında herşey (62) Windows 8 TEMEL KONU (103) Windows Başlangıcı/Kapanışı (7) Windows Defender (9) Windows özellikleri/Bileşenleri (82) Windows To Go (8) Windows Yedekleme (8) Yedekleme ve Geri Yükleme (40) Yenilikler Modülü (3)

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

Rastgele

item